[anadolu home] [contents] [by authors] [by category] [subscription]
Volume 2, No 1, Winter 1992 [back]

Ikinci Yila Girerken

Hasan H. Erkaya

Yüce Allah'a sükürler olsun, öncelikle Amerika'da bulunan müslüman Türk cemaatine yönelik dergimizin ikinci yilinda ilk sayisiyla huzurunuza çikmis bulunmaktayiz. Gönüllü olarak derginin hazirlanmasinda ve dagitiminda katkisi olan bütün kardeslerimize tesekkür edip geçtigimiz sayilarin bir degerlendirmesini yapmak istiyorum.

Anadolu'ya olan ihtiyaç, bilgisayar agindaki Turkish Student Asistance Association listesinde (TSAA-L) yaklasik iki yil önce dile getirildi ve tartisildi. Anadolu ismi orada seçildi ve editörler kurulu da orada belirlendi. Halen ayni editorler Anadolu'yu yayina hazirlamaktadir.

Anadolu sadece TSAA-L'e ait bir yayin degildir. Amerika'da olan her müslümanin ona sahip çikmasi beklenmektedir. Okuyuculardan ve yazarlardan gelen tavsiyeler gözönünde tutularak, editörler kurulu derginin yayin politikasini belirlemektedir. Anadolu'nun mevcut yayin politikasi su sekilde özetlenebilir:

  1. Çesitli konularda bilgi vermek,
  2. Olaylara islâmî bir açidan yorum getirmek,
  3. Müslüman cemaat arasinda haberlesme saglamak,
  4. Müslümanlarin sorunlarini dile getirmek ve çözümler önermek,
  5. Mümkün oldugu kadar çok müslümana ulasmak.

Bu sayiya kadar bunlarin ne ölçüde gerçeklestirildigi okuyucularimizin takdirine kalmismistir. Yine bundan sonraki sayilarda bu amaçlarin ne ölçüde gerçeklesecegi de okuyucularin katkisina baglidir.

Dergimizce geçtigimiz yilin sonunda Columbus, OH'da düzenlenen "Islâmî Açidan Dün, Bugün ve Yarin" temali sempozyum/workshop için hazirlanmis veya orada sunulan bildirilerin bir kismini veya özetlerini bu sayimizda bulacaksiniz. Toplantida yapilan bir anket sonuçlarini da size duyurmak istedik. Hukuk sayfasindan itibaren sempozyum haricinde yazilar da bulacaksiniz. Anadolu'nun bu sayisini begeneceginizi umuyoruz.

Yazi, çizgi, ve mektuplarinizi bekliyoruz.

Allah'a emanet olunuz.


©1992 anadolu
This article can be reproduced provided that full credit is given to anadolu
Bu yazi anadolu'ya atif yapilmak kaydiyla kopyalanabilir.

For your comments / Yorumlariniz için anadolu@wakeup.org
Please reference the article title, volume, and number
Lütfen yazi basligi, cilt ve numarayi belirtin